Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Наш опрос
Чи вірите ви в кохання ?
Всего ответов: 1100

Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі посідає перші місця у всеукраїнських рейтингах ВНЗ

 

     Визначення рейтингів навчальних закладів – тобто рівня забезпечення навчально-наукового процесу – має у світі багаторічну практику. У нашій країні за радянських часів офіційно таких досліджень не проводилося, а якщо вони й були, то суто конфіденційного, службового характеру: вважалося, що всі вузи в СРСР достойні уваги вступників.

     Проте серед звичайних громадян на побутовому рівні таки існували свої рейтинги і симпатії – приміром, цей вуз престижніший, цей – має кращу наукову базу, цей – дає спеціальність, більш затребувану в країні тощо. Але такий громадський рейтинг був доволі специфічний, адже мав суто утилітарне значення: акцент робився насамперед на престижності професії (торговельно-економічне, міжнародне спрямування) та розташуванні закладу (столиця, потужний обласний центр), а якість викладання, навчальна база, інші показники до уваги бралися найменше. Звичайно, такий споживацький підхід вносив значну долю суб’єктивізму у визначенні кращого вузу і не відповідав реаліям.

     Із розпадом Радянського Союзу і становленням ринкових відносин навчальні заклади також стали на шлях конкуренції, у даному випадку – в «боротьбі» за студента. Тому визначення науково-навчального рівня вузу, а фактично – послуг, які надає він як підприємство, – стало звичною практикою і в Україні.

     Рейтинги, що нині проводяться у країні, мають як різне спрямування досліджень (наукова база, затребуваність серед роботодавців та ін.), галузеву орієнтацію (економіка, гуманітарний спектр тощо), так і різний регіональний масштаб (від вузів однієї області до країни).

     Нещодавно компанія СКМ разом із Благодійним фондом «Розвиток України» ініціювала широкомасштабний проект «Рейтинг ВНЗ Компас». Це перше в Україні проведення загальнонаціонального рейтингу такого обсягу, ноу-хау якого – залучення думки роботодавців про відповідність навичок випускників вітчизняних ВНЗ запитам ринку праці.

     До рейтингу ввійшло 228 навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, що проводять підготовку за бізнес-економічною, інженерно-технічною спеціалізацією, правознавство, інформаційні технології, архітектура-будівництво. У ході виконання проекту було опитано понад 1500 випускників, а також – понад 1000 роботодавців країни.

     Захід проводився у два етапи. На першому, підготовчому, проаналізовано ситуацію з рейтингуванням ВНЗ та визначенням критеріїв оцінки. На другому, основному, були проведені опитування студентів 3-6 курсів, збір інформації про навчальні заклади, опитування експертів, випускників 2004-2007 рр., а також - роботодавців.

     Крім загального рейтингу і визначення п’яти найкращих навчальних закладів, їх також було розподілено за іншими номінаціями: де найсильніша підготовка з економічних спеціальностей, з юридичних, з архітектурно-будівельних та ін. Повна версія дослідження подана в газеті «Сегодня» від 26.09.2008 р.

     Традиційно найвищі щаблі посіли давні й потужні навчальні заклади, деякі з яких діють уже не одне століття.

     Проте виявилася тенденція, що до категорії кращих ВНЗ все більше починають входити «молодші» колеги. Вони стрімко розвиваються, використовуючи найновіші досягнення педагогічної сфери, останнім часом значно розширили науково-навчальну й методичну базу, залучають до роботи також молодий викладацький потенціал, завдяки чому мають значні перспективи у майбутньому. Ще одна відмінність молодих ВНЗ – мобільність у якісній зміні усталених норм діяльності (так званих вузівських традицій) та оперативність у  поліпшенні загального рівня роботи.

     До таких ВНЗ належить Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі (донедавна – Українська академія зовнішньої торгівлі) Міністерства фінансів України, який готує фахівців зі спеціальностей «міжнародна економіка», «міжнародне право», «менеджмент ЗЕД» та інших.

     Цей перспективний навчальний заклад серед сотень інших посів дев’яте місце у загальному рейтингу ВНЗ, таким чином входячи у першу десятку кращих ВНЗ України. Також посів – шосте місце у регіональному рейтингу (центральний регіон України). Крім того, УДУФМТ посів п’яте місце по Україні в номінації «Де найсильніша підготовка з економічних спеціальностей».

     І це закономірно, адже за останні роки під керівництвом ректора університету, доктора юридичних наук професора Олександра Покрещука навчальний заклад набув значного розвитку, тому рівень наукової діяльності, викладання і підготовки фахівців об’єктивно відповідає результатам проведеного рейтингу. В університеті працюють авторитетні викладачі-науковці, багато з яких є авторами навчальних посібників і підручників, за якими вчаться студенти України.

     Щодо наукової діяльності, то її активність за останні роки піднялася на якісно новий рівень. Ще на початку 2000-х років було засновано науковий журнал «Зовнішня торгівля: право та економіка», який на даний час є лідером і найбільш тиражним науковим виданням України з міжнародної економіко-правової та фінансової тематики, його повний статейний виклад подано на сайті Національної наукової бібліотеки ім. В.Вернадського. Про рівень наукової роботи і популярність закладу свідчить і той факт, що нині у його конференціях беруть участь сотні науковців, праці яких виходять в університетських збірниках обсягом понад 50 авторських аркушів!

     На чільному місці в університеті перебуває і студентське життя. Активно діє студентська рада, постійно відбуваються різноманітні заходи молодіжного характеру, засновано університетський сайт http://udufmt.at.ua/ на якому діє форум і чат, періодично виходить студентська газета.

     Нині університет територіально значно розширився – згідно з Розпорядженням КМУ від 14 березня 2007 року створено Одеський інститут фінансів УДУФМТ, також утворені філії в Донецьку і Харкові.

     Тепер бажаючі мають змогу отримати якісну економічну чи юридичну освіту в університеті фактично у всіх регіонах України.

 

                                                           Редакційна колегія наукового видання

“Зовнішня торгівля: право та економіка”

 

Форма входа
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024